Future Energy SummitFuture Energy Summit

Future Energy Summit jest flagowym projektem Studenckiego Koła Naukowego Energetyki SGH, który co roku staje się obowiązkową pozycją w kalendarzu dla każdego zainteresowanego branżą energetyczną. Co wyróżnia nasze wydarzenie na tle innych? Przede wszystkim unikatowa tematyka, skupiająca się w pierwszej kolejności na przyszłości sektora i zastosowaniu w nim pionierskich oraz wizjonerskich rozwiązań. Każdą edycję wyróżnia kreatywne podejście do zagadnień związanych z rozwojem nowych trendów i technologii. Co roku w programie FESa znajdują się: dzień promocyjny na Auli Spadochronowej SGH, prelekcje i warsztaty z ekspertami z branży oraz debaty energetyczne

Tegoroczna edycja Future Energy Summit była absolutnie przełomowa i innowacyjna - wyszliśmy zza murów naszej uczelni i zorganizowaliśmy konferencję we współpracy z Kołem Naukowym Nova Energia z krakowskiego AGH! Takie połączenie sił dwóch różnych, ale równie mocno zafascynowanych energetyką studenckich światów, stworzyło niepowtarzalny Międzymiastowy Projekt Energetyczny, podczas którego uczestnicy mieli okazję brać udział w wydarzeniach w Krakowie oraz w Warszawie. 

Projekt podzielony został na Dzień Nowej Energii oraz na Future Energy Summit. Rozpoczęliśmy od Dnia Nowej Energii w Krakowie (18 marca) z "Innowacjami w GOZ: biomasa, biopaliwa i zrównoważone zarządzanie odpadami". Natomiast warszawska część, czyli FES rozpoczęła się 21 marca, a jej tematem przewodnim był "Wodór - przyszłość światowej gospodarki?". Ale to nie wszystko! Podczas naszej konferencji, w dniach 19 i 22 marca, odbyły się również dwie wycieczki do obiektów energetycznych - w Krakowie zwiedziliśmy Elektrociepłownię PGE, a w stolicy siedzibę PSE! 

Poniżej znajdują się linki do szczegółowych informacji dot. poszczególnych edycji projektu. 

Debata oksfordzka

Prelekcja z udziałem Michała Smolenia (Fundacja Instrat)

Dzień promocyjny na Auli Spadochronowej

Prelekcja z Krzysztofem Kochanowskim (PIME)

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.