Aktualności

Aktualności SKNE

Raporty z naszej regularnej działalności! 

Podsumowanie roku akademickiego 2023/2024

Kwiecień 2024

Przez niemalże cały kwiecień trwał projekt PZE, przy którym podziękowania zdecydowanie należą się Oli Korbie, koordynatorce tegorocznej edycji. PZE 2024 stanęło pod znakiem magazynowania energii jako klucza dla zielonej transformacji. Zaproszeni przez nas prelegenci przedstawili nam tematy elektrowni szczytowo-pompowych, strumieni przychodowych magazynów energii oraz roli transportu w transformacji. 

Przed jedną z prelekcji PZE odbył się również Energy Dance - pierwsze takie wydarzenie w SKNE, podczas którego studenci SGH mogli nauczyć się samby. W ciągu kwietnia mogliśmy również klasycznie posłuchać Energetycznych Rozmów, które biją kolejne rekordy popularności oraz przeczytać w wersji papierowej Magazyn Energii III. 

Co nas czeka w maju? Każdy zagorzały fan SKNE już na pewno wie, że już 13.05 rozpoczynamy X, jubileuszową edycję naszego flagowego projektu Energy Week. Nie możecie jej przegapić - wejdźcie w szczegóły wydarzenia aby dowiedzieć się więcej na jej temat (https://www.facebook.com/share/N6iziLXEdu2AbHpZ/?mibextid=9l3rBW). 

Kacper Jabłoński i Michał Forycki podczas nagrywania "Energetycznych Rozmów"

Prelekcja PZE

Spotkanie z Karolem Wolańskim w ramach PZE 2024 

Energy Dance

Marzec 2024

Przy omówieniu tego miesiąca nie sposób nie zacząć od Międzymiastowego Projektu Energetycznego - czyli tegorocznej innowacyjnej wersji naszego flagowego projektu Future Energy Summit! Wraz we współpracy z Kołem Naukowym Nova Energia z krakowskiego AGH stworzyliśmy niezwykle energetyzujące wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogli poznać świat innowacji w GOZ w Krakowie oraz energetykę wodorową w Warszawie. Bardzo się cieszymy że udało nam się połączyć siły i stworzyć tą niepowtarzalną konferencję razem! Koordynatorką FESa była Dominika Odrzywolska, która również w tym miesiącu została nową przewodniczącą SKNE! 

W marcu miała również miejsce mocno oczekiwana premiera - III wydanie Magazynu Energii, naszego autorskiego czasopisma! Magazyn, koordynowany przez Pawła Pikonia, pod redakcją Oli Korby jest pozycją obowiązkową dla każdego pasjonata energetyki - znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów i wywiadów. 

Nie mogło zabraknąć cotygodniowych aktywności w naszym kole, takich jak środowe spotkania - w marcu mieliśmy przyjemność gościć redaktora naczelnego Biznesalert, Wojciecha Jakóbika oraz byłą członkinię SKNE, ekspertkę z Konfederacji Lewiatan, Paulinę Grądzik. Oczywiście nie obyło się również bez regularnie wydawanych Energetycznych Rozmów, w tym jednej z prorektorem SGH, dr. hab. Krzysztofem Kozłowskim, prof. SGH.

Miał również miejsce wiosenny nabór do naszego Koła - serdecznie witamy wszystkich nowych członków - już nie możemy się doczekać współpracy z Wami przy kolejnych energetyzujących projektach naszego Koła! 

W nadchodzącym miesiącu będzie miał miejsce nasz kolejny projekt PZE, nie może Was na nim zabraknąć!

Finał Międzymiastowego Projektu Energetycznego

Kacper Jabłoński i Filip Materek podczas nagrywania "Energetycznych Rozmów"

Spotkanie z redaktorem naczelnym BiznesAlert Wojciechem Jakóbikiem

III wydanie naszego autorskiego czasopisma - Magazynu Energii

Luty 2024

W lutym ukazało się wiele artykuł członków naszego Koła w uznanych portalach - autorami publikacji byli: Filip Augustyniak, Mateusz Świtaj, Kacper Jabłoński, Kacper Ziętak oraz Ola Korba.

Kontynuowaliśmy również naszą działalność podcastową - w lutym ukazały się kolejne 4 odcinki Energetycznych Rozmów, dotyczące m.in. energetyki jądrowej, mechanizmów unijnych, oraz wojny energetycznej. Jeśli jeszcze nie jesteście na bieżąco z podcastem to serdecznie Was zapraszamy do odsłuchu.

Po feriach zimowych mieliśmy również środowe spotkanie, podczas którego nasza przewodnicząca ds. merytoryki Ola Korba przeprowadziła dla nas warsztaty. Mamy też dla Was małą zapowiedź tego, co będziemy robić w kolejnym miesiącu - pod koniec marca ukaże się kolejne, III wydanie naszego autorskiego czasopisma, Magazynu Energii - w którym znajdziecie jeszcze więcej artykułów i ciekawych treści. Natomiast 18 marca rozpocznie się również nasz kolejny projekt, Future Energy Summit, tym razem w nietypowym wydaniu - będzie to Międzymiastowy Projekt Energetyczny tworzony we współpracy z KN Nova Energia z AGH. Więcej szczegółów znajdziecie na wydarzeniu. 


Kacper Jabłoński i Julia Metalnikova podczas nagrywania "Energetycznych Rozmów"

Prezentacja Oli Korby podczas spotkania Koła


Styczeń 2024

Przełom stycznia i lutego to dla każdego studenta chaotyczny czas - nie powstrzymało jednak to członków SKNE przed energetycznymi aktywnościami - o naszej styczniowej działalności przeczytacie w poniższym podsumowaniu! 

Po świątecznej przerwie wróciliśmy z drugim sezonem naszego podcastu - nowym gospodarzem Energetycznych Rozmów został Kacper Jabłoński. W styczniu ukazały się 4 odcinki, z czego dwa są w nowym formacie: Spotkania z Nauką, czyli serii rozmów z naukowcami specjalizującymi się w branży energetycznej. 

15 stycznia mieliśmy przyjemność wziąć udział we współorganizowanych przez nas warsztatach “Czy Polskę stać na transformację energetyczną?” stworzonych przez Youth Entrepreneurial Community we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Ochrony Środowiska. Samo wydarzenie zostało poprowadzone przez Stowarzyszenie "Z energią o prawie”. 

W styczniu nie zabrakło również środowych spotkań Koła - zaraz po przerwie świątecznej nasza przewodnicząca ds. merytoryki, Ola Korba przygotowała dla nas quiz oraz prezentację zawierającą najważniejsze wydarzenia polskiej energetyki w 2023r. Natomiast na ostatnim styczniowym spotkaniu gościliśmy Andrzeja Sikorę, prezesa Instytutu Studiów Energetycznych, podczas którego mieliśmy okazję porozmawiać o bieżących tematach energetycznych. Po sesji czeka nas dłuższa przerwa w środowych spotkaniach, ale absolutnie nie oznacza to brak działań z naszej strony - wszystkie siły kierujemy w stronę naszego projektu, który odbędzie się już w marcu...  

Spotkanie z Andrzejem Sikorą, prezesem Instytutu Studiów Energetycznych

Kacper Jabłoński i Ola Korba podczas nagrywania "Energetycznych Rozmów"

Spotkanie Koła

Spotkanie Koła

Grudzień 2023

Koniec roku oznacza czas podsumowań - tak więc i my podsumujmy grudniowe działania SKNE! Miesiąc rozpoczęliśmy z przytupem - między 1 a 3 grudnia odbył się nasz wyjazd integracyjny! Razem z przyjętymi w jesiennej rekrutacji członkami zwiedziliśmy Łódź - a wizytę w EC1, escape roomy i całą szeroko pojętą integrację zorganizował niezastąpiony Marceli Pomorski

13 grudnia zaczęliśmy nasz pierwszy w tym roku akademickim projekt - Energetyka Dla Każdego! Uczestnicy tegorocznej edycji mieli okazję zagrać w energetyczno-ekonomiczną grę, poznać pakiet Fit for 55, zrozumieć czym jest ESG, oraz zapoznać się z wieloma innymi tematami. Koordynatorem EDK był Hubert Bogacz - wielkie brawa dla Ciebie za tak udaną realizację projektu! 

17 grudnia odbyło się ostatnie w tym miesiącu spotkanie koła - czyli Wigilia SKNE! (nieobecnych zapraszamy do obejrzenia reelsa z tego wydarzenia na naszym instagramie). 

W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną działo się równie dużo - członkowie naszego Koła mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie; współorganizowaliśmy Areopag Energetyki Odnawialnej oraz zakończyliśmy 1 sezon podcastu „Energetyczne Rozmowy”. 

Przez cały 2023 zorganizowaliśmy wiele konferencji i projektów - FES, PZE, II wydanie Magazynu Energii, Energy Week, EDK, Energetyczne Rozmowy, Noc Innowacji; braliśmy udział w wielu wydarzeniach: EuroPOWER, Energy Tech Summit, Energy Innovation Day, XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu oraz wielu innych. Jedyne co nam teraz pozostaje to życzyć Wam Szczęśliwego Nowego Roku oraz zapowiedzieć, że w 2024 planujemy zrobić i osiągnąć jeszcze więcej!  

Kacper Jabłoński i Gabriel Świetlik na konferencji Areopag Energetyki Odnawialnej 2023

Hubert Bogacz i uczestnicy konferencji Energetyka Dla Każdego 2023

SKNE podczas integracji w Łodzi

Konferencja Areopag Energetyki Odnawialnej 2023

Listopad 2023 

Listopad zaczęliśmy z nowym składem! Do naszego Koła dołączyli nowi członkowie, a 08.11 mieliśmy okazję po raz pierwszy razem się spotkać na warsztatach działowych. 

Nie zabrakło też aktywności na konferencjach - 13 listopada przewodniczący naszego Koła, Michał Forycki wziął udział w konferencji OKME organizowanej przez KNE z Politechniki Warszawskiej gdzie wygłosił prelekcję nt. rynku uranu, oraz wziął udział w panelu, a reprezentacją SKNE wygrała w międzykołowym teleturnieju!

18 listopada mieliśmy ogromną przyjemność odebrać nagrodę StRuNa Media przyznawanej przez Studencki Ruch Naukowy! Rozpiera nas duma z tego jaką pracę wykonują członkowie naszego Koła, oraz cieszymy się, że nie przechodzi ona niezauważona!

Również w tym miesiącu odbyły się pierwsze spotkania Koła z udziałem zaproszonych ekspertów - 15 listopada gościliśmy Filipa Piaseckiego z Aurory, który opowiedział nam o rynku energii, a 29 listopada mieliśmy przyjemność wysłuchać prelegentów z KHNP! 

A co na nas czeka w grudniu? Tego się dowiecie już niebawem...

SKNE z Nagrodą StRuNa Media 2023!

Spotkanie z prelegentem z firmy Aurora

Gala nagród StRuNa 2023

Przewodniczący Michał Forycki podczas prelekcji o uranie na konferencji KNE z Politechniki Warszawskiej

Październik 2023
 
Nie sposób nie zacząć od naszej rekrutacji, która trwała przez cały miesiąc! W jej ramach spotykaliśmy się ze studentami na Dniach Adaptacyjnych, Targach Kół i Organizacji oraz na spotkaniu otwartym naszego Koła - wyniki rekrutacji już zostały ogłoszone, a my nie możemy się doczekać 8 listopada, czyli pierwszego oficjalnego spotkania z nowymi członkami SKNE!

Swoją premierę miał nasz nowy projekt, koordynowany przez Pawła Białasa - podcast „Energetyczne rozmowy”! W każdym odcinku Paweł rozmawia z członkami naszego Koła na wszelakie energetyzujące tematy, m.in. o tym jak sytuacja w Nigrze wpływa na sektor energetyczny, czy jakie są nowe źródła energii w transporcie. Do tej pory na Spotify wyemitowane zostały już 4 odcinki, a czeka nas dużo więcej!

20 października odbyło się nasze pierwsze w tym roku akademickim wydarzenie - Noc Innowacji, stanowiąca część Digital Festival, Fundacji Digital Poland. Jak duży wpływ energetyka wywiera na rynku samochodowym? Czy DSR jest kluczem do przyszłości energetyki? Na czym polegają zadania analityka rynku energii? Oraz czy istnieje odpowiedź na pytanie gdzie Polska powinna szukać sojuszników w sektorze energetycznym? Na te pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź podczas prelekcji i dyskusji w całości poprowadzonych przez członków naszego Koła!

Podcast nie był jedyną rzeczą przy której mieliście okazję posłuchać członków SKNE - 24 października Kacper Jabłoński był gościem audycji w Radio Kampus, gdzie rozmawiał o cable poolingu, o rozwiązaniu, które pojawiło się w sektorze OZE. Oczywiście z naszej strony nie zabrakło również uczestnictwa w konferencjach - Ola Korba, Gabriel Świetlik i Janek Waga brali udział w konferencji StratEnergy Summit organizowanej przez Energetyka24, a Marcin Wawryn uczestniczył w debacie podczas Europejskiego Forum Nowych Idei moderowanej przez samego rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka, oraz prof. Agnieszkę Kurczewską. 

Z tak świetnym początkiem roku nie możemy się już doczekać tego co nadejdzie w kolejnych miesiącach - szczególnie że już od przyszłego tygodnia nasze Koło przywita nowych członków, którzy zdecydowanie wniosą do SKNE jeszcze więcej energii! 

Noc Innowacji

Marcin Wawryn podczas debaty na Europejskim Forum Nowych Idei

Targi KiO na Auli Spadochronowej

Prelekcja Kacpra Jabłońskiego podczas Nocy Innowacji

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.