Noc Innowacji

Noc Innowacji


Jak duży wpływ energetyka wywiera na rynku samochodowym? Czy DSR jest kluczem do przyszłości energetyki? Na czym polegają zadania analityka rynku energii i czy jest to coś czym warto się zainteresować? Oraz czy istnieje odpowiedź na pytanie gdzie Polska powinna szukać sojuszników w sektorze energetycznym? Długoterminowa współpraca ze Wschodem czy z Zachodem okaże się bardziej opłacalna?​ Na te pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź 20 października, podczas Innowacji w energetyce ze studentami SKNE w SGH, wydarzenia utworzonego w ramach Nocy Innowacji Digital Festival⚡️

Nasze wydarzenie było skierowane do osób zainteresowanych energetyką przyszłości, będących na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, oraz do tych którzy dopiero chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o tej branży i poznać jej innowacje - mamy nadzieję, że udało nam się wzbudzić w nich zainteresowanie i zarazić ich naszą energetyczną pasją! 

Dla osób, które nie mogły pojawić się stacjonarnie w Szkole Głównej Handlowej zrobiliśmy transmisję na żywo - wciąż można uzyskać do niej dostęp, zapisana jest na naszym Facebooku!

 1. Elektryk, spalinowy, czy wodorowy-jaki będzie samochód przyszłości?  – porównanie napędów elektrycznych, wodorowych oraz paliw syntetycznych. Co jest przyszłością dla krajowej oraz światowej motoryzacji? Czy zwykłego Kowalskiego stać będzie na samochód za kilka lat? 

2. Systemy Demand Side Response (DSR) – co kryje się za tym innowacyjnym hasłem? Czy to właśnie te systemy są kluczem do usprawnienia przeciążonych w Polsce sieci elektroenergetycznych? Czy powstrzymają nas one przed blackoutami? 

 3. AI w predykcji cen RDN – jak gromadzić dane do modeli? Jak dbać o ich jakość i jak odpowiednio dobrać parametry? Czym jest trenowanie modelu?

 4. Między Wschodem a Zachodem - skąd płynie innowacja w światowej energetyce? – europejskie farmy wiatrowe typu offshore? Chińskie panele fotowoltaiczne? Czy może amerykańska fuzja termojądrowa? Podczas dyskusji omówimy powyższe kierunki oraz pomyślimy, który region w największym stopniu stawia na lepsze jutro światowej energetyki. 

Podczas wydarzenia w sposób przystępny tłumaczyliśmy tematy trudne, ale niezbędne, żeby zrozumieć przyszłość polskiej i światowej energetyki. Z racji na fakt, że swoje bloki tematyczne poprowadzili studenci, członkowie naszego Koła ;)), atmosfera sprzyjała zadawaniu pytań oraz interakcji podczas spotkania. 
Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebook’u – [link do wydarzenia]. 
Zapraszamy również do zaobserwowania naszego Fanpage’a (SKN Energetyki), gdzie odbyła się transmisja na żywo, którą, jeśli nie udało Wam się być na miejscu, możecie odtworzyć!

Elektryk, spalinowy, czy wodorowy - jaki będzie samochód przyszłości? ~ Mateusz Pawlik

System Demand Side Response ~ Kacper Jabłoński

AI w predykcji cen RDN ~ Jan Waga

Między Wschodem a Zachodem - skąd płynie innowacja w światowej energetyce? ~ Gabriel Świetlik

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.